2017-06-21 16:02

INFORMACJA.DLA ZAINTERESOWANYCH TURNUSAMI REHABILITACYJNYMI.

Przemyskie Koło Terenowe Nr 15 PSD organizuje wyjazd do sanatorium w Truskawcu na Ukrainie.

Termin: turnus rozpoczynamy obiadem w dniu 01.09.2017 a kończymy śniadaniem w dniu 14.09.2017 (13 nocy).

Wyjazd z Przemyśla w dniu 01.09.2017 o godz. 07.00.
Miejsce zbiórki: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - parking.
Zakwaterowanie w pokojach 2- osobowych typu standard,
sezon średni od 01.09. do 15.11.2017).Pokoje każdy z balkonem, wyposażone są w 2 pojedyncze łóżka, telewizor, czajnik elektryczny, pełny węzeł sanitarny, ręczniki, żelazko.
Cena za 14-to dniowy turnus wynosi 1250 zł i obejmuje:
13 noclegów w pokoju 2 osobowym,
2 badania lekarskie,
3 zabiegi dziennie łącznie z sobotami i niedzielami zgodnie z wskazaniem lekarza.
Dwa zabiegi odbywają się w budynku zakwaterowania w hotelu Vesna, a jeden w zakładzie przyrodoleczniczym Med Palace. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych tanich zabiegów np. masaż klasyczny 25 min. koszt 15 zł i wielu innych zgodnie z zaleceniem lekarza.

Wyżywienie w formie bufetu: śniadania, obiady, kolacje. Koszty obejmują również transport autokarowy z Przemyśla do Truskawca i z powrotem, opłatę turystyczną, opłaty bankowe. Istnieje możliwość uczestnictwa w wielu tanich wycieczkach turystycznych np. Lwów, Karpaty itp.

Osoby zainteresowane tą ofertą prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa e-mailem:
psdprzemyslkolonr15@op.pl lub telefonicznie pod nr. tel.:798-084-514.

Można wysłać jedno zgłoszenie przez daną jednostkę w imieniu wszystkich zainteresowanych.
Dokładniejszych informacji udzielimy po otrzymaniu zgłoszenia przez zainteresowanych.
Następny turnus odbędzie się od 15.09.2017 do 27.09.2017.

2017-06-13 12:10

http://diabetyk.org.pl/

http://diabetyk.org.pl/jak-przygotowac-sie-do-wizyty-u-diabetologa/

w oknie: WARTO WIEDZIEĆ na stronie Zarządu Głównego PSD znajdziemy artykuł \"Jak przygotować się do wizyty u diabetologa\".

Zapraszamy do lektury. Wystarczy skopiować link i wkleić do swojej przeglądarki.

2017-06-08 17:06

Razem Przeciwko Cukrzycy Typu 2” – 11 czerwca rusza V Rajd Rowerowy Fundacji Medicover

11-18.06 wykołujemy cukrzycę zdrowym stylem życia!
 
„Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2” – to hasło charytatywnego Rajdu Rowerowego Fundacji Medicover, którego celem jest podnoszenie świadomości zdrowego stylu życia i znaczenia aktywności fizycznej w walce z epidemią XXI wieku – cukrzycą typu 2.
Jest to cykliczna akcja wspierająca i dopełniająca prowadzony przez Fundację Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych „PoZdro!”.
Problem cukrzycy w Polsce jest istotny, a aktywne przeciwdziałanie – w świetle danych epidemiologicznych – niezwykle potrzebne. W Polsce na cukrzycę choruje około 3 mln osób, z czego kilkaset tysięcy o tym nie wie i nie podejmuje leczenia. Cukrzyca rozwija się bezboleśnie i przed długi czas, niepostrzeżenie niszczy organizm, prowadząc do poważnych powikłań.
90% przypadków to cukrzyca typu 2, a zachorowalność na nią rośnie. Co ważne, a z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę – cukrzycy typu 2 możemy zapobiec,  przede wszystkim poprzez wczesną profilaktykę – badania przesiewowe oraz zdrowy, aktywny fizycznie styl życia.
By zwrócić uwagę społeczeństwa na problem cukrzycy typu 2, 37 wolontariuszy Fundacji Medicover, w czerwcu już po raz piąty przemierzy Polskę z południa na północ i pokona trasę ponad 1000 km. Do inicjatywy dołączą rowerzyści z innych krajów i pokażą swoje wsparcie w walce z chorobami cywilizacyjnymi.
Start Rajdu 11 czerwca w Zakopanem. 13 czerwca z Berlina wyruszy druga grupa. Obie spotkają się w Poznaniu i będą wspólnie kontynuować przejazd aż do mety – 18 czerwca w Gdyni.
Na trasie rajdu powstaną tzw. Niebieskie Miasteczka, gdzie każdy odwiedzający będzie mógł BEZPŁATNIE sprawdzić stan swojego zdrowia i zasięgnąć porady specjalisty.

W tegorocznej edycji akcji, w Polsce będzie ich aż 6.

Szczegółowy harmonogram Rajdu Rowerowego „Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”

11 czerwca – Niebieskie Miasteczko w Krakowie, Plac Wielkiej Armii Napoleona
14 czerwca – Niebieskie Miasteczko we Wrocławiu, Plac Solny
14 czerwca – Niebieskie Miasteczko w Zielonej Górze, Rynek
15 czerwca – Niebieskie Miasteczko w Poznaniu, Malta
16 czerwca – Niebieskie Miasteczko w Bydgoszczy, Wyspa Młyńska 
17, 18 czerwca – Niebieskie Miasteczko w Gdyni: Plac Grunwaldzki 18 czerwca – meta, Wielki Finał, powitanie rowerzystów – Skwer Kościuszki.

ZAPRASZAMY :)

2017-05-25 12:59

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie, gdzie znajdziemy w aktualnościach bieżące informacje o różnych inicjatywach i wydarzeniach.


http://diabetyk.org.pl/

2017-05-25 12:54

W dniach 18-21 maja w Poznaniu odbył się XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Do stolicy Wielkopolski przybyli diabetolodzy i pielęgniarki diabetologiczne z całego kraju, by na licznych sesjach naukowych omawiać problemy i wyzwania, jakie stawia przed lekarzem i pacjentem cukrzyca.
Wśród wiodących tematów pojawiały się kwestie: insulinoterapii, prewencji cukrzycy typu 2, zapobiegania i leczenia powikłań przewlekłych, opieki nad kobietami ciężarnymi z cukrzycą czy kwestie leczenia najmłodszych pacjentów.
Imprezie towarzyszyły koncerty zespołu Audiofeels oraz Sylwii Grzeszczak.
W ramach propagowania aktywności fizycznej odbył się bieg, w którym wzięli udział lekarze i pielęgniarki.
Cała impreza odbywała się pod hasłem CUKRZYCA WARTA POZNANIA.

2017-05-08 21:15

Zapraszamy do udziału w sondażu na temat życia z cukrzycą typu 2.


To pierwsze od lat obszerne badanie opinii na temat wykrywania, leczenia, życia i potrzeb chorych na cukrzycę typu 2.
Udział w sondażu jest dobrowolny, bezpłatny i anonimowy. Podsumowanie wyników zostanie przedstawione mediom i szerokiej opinii publicznej, dzięki czemu mamy szansę zwiększenia wiedzy na temat cukrzycy i powikłań, jakie wiążą się z chorobą oraz przyczynić się do jej szybkiego wykrywania i zapobiegania negatywnym konsekwencjom.
Badanie jest przeprowadzane w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. Dłuższe życie z cukrzycą, której celem jest edukacja m.in. na temat najgroźniejszych powikłań cukrzycy, w tym tych ze strony układu krążenia, takich jak udar mózgu czy zawał serca.

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety na stronie internetowej http://ankieta.dluzszezyciezcukrzyca.pl/

2017-05-05 17:47

UWAGA! Paski testowe do glukometru OneTouch® Select™ oraz OneTouch® Select Mini™ niedługo przestaną być dostępne w aptekach! od lipca 2017r.

Zapraszamy do wymiany bezpłatnej na nowe modele OneToch Select Plus lub Flex do biura naszego Oddziału PSD w Gdańsku.

2017-04-13 18:55

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy Państwu serdeczne życzenia zdrowia, radości ze spotkań w gronie rodziny oraz wyrównanych poziomów.


Zapraszamy na dyżur wolontariuszy we środę 19 kwietnia 2017r

2017-03-27 18:12

Info od Zarządu Głównego PSD w Warszawie

Zarząd Wojewódzki PSD w Opolu wraz z Pracownią Orange z Kotorza Wielkiego przystąpił do ogólnopolskiej akcji Kilometry Dobra. 

Celem akcji jest : sfinansowanie zajęć integracyjno - edukacyjnych dla dzieci i młodzieży dotyczących wiedzy o cukrzycy.

Żeby wesprzeć akcję wystarczy:
1. wejść na stronę: www.kilometrydobra.pl 
2. w wyszukiwarce wpisać: Kotórz Wielki
3. kliknąć: Wpłacam!
4. wybrać kwotę i metodę płatności.

Zebrana kwota przeznaczona zostanie na sfinansowanie zajęć, na których będzie promowany zdrowy styl życia, aktywność fizyczną oraz prawidłowy sposób odżywiania.

Więcej informacji na stronie www.kilometrydobra.pl
 

2017-03-21 13:01

Tlenowa terapia hiperbaryczna (HbOT) – wspomagające leczenie Zespołu Stopy Cukrzycowej

Tlenowa terapia hiperbaryczna (HbOT) – co to jest

HbOT to dostarczanie zwiększonej ilości tlenu do uszkodzonych tkanek i narządów. Pacjent podczas sesji w komorze hiperbarycznej oddycha 100% tlenem w atmosferze zwiększonego ciśnienia (większego niż 1 ATA).
Podczas tlenoterapii hiperbarycznej tlen nie tylko transportowany jest przez krwinki czerwone ale równocześnie rozpuszczony zostaje we wszystkich płynach organizmu docierając nawet do tkanek i narządów niedokrwionych.
Tlen hiperbaryczny wzmacnia naturalne procesy obronne i regeneracyjne naszego organizmu a tworzenie nowych naczyń krwionośnych pozwala ograniczyć obszary uszkodzenia i martwicy.

HbOT a Zespół Stopy Cukrzycowej
Chirurdzy i diabetolodzy zalecają terapię hiperbaryczną szczególnie pacjentom chorującym na cukrzycę.
Takie objawy jak liczne pęknięcia z ogniskami martwicy, owrzodzenia, słabe i przewlekłe gojenie się ran, łuszczenie i wysuszanie się skóry czy zaburzenia w odczuwaniu dotyku, temperatury i bólu są wskazaniem do zastosowania HbOT.
Terapia hiperbaryczna zdecydowanie ogranicza zakażenia i powikłania po zabiegach chirurgicznych.Obrzęki, niedokrwienie, martwicę czy niedowłady powstają głównie na skutek braku gojenia się ran najczęściej w przebiegu ich niedotlenienia. Gwałtowny wzrost tlenu w organizmie, dzięki terapii HbOT, przyspiesza regenerację nabłonka i wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych co bezpośrednio wpływa na proces leczenia ran.Już sam pobyt w komorze hiperbarycznej zmniejsza obrzęki tkanek i utratę płynów. Wzmocnieniu ulega także układ odpornościowy.
Tlen hiperbaryczny jest dostarczany przez szczelne maski twarzowe lub przez kaptury wyposażone w szczelne gumowe kołnierze.
Podczas terapii w 8-osobowej komorze pacjentom towarzyszy pielęgniarka hiperbaryczna lub ratownik medyczny. Przebieg terapii nadzoruje lekarz hiperbaryczny.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani problematyką leczenia Zespołu Stopy Cukrzycowej przy zastosowaniu hiperbarii tlenowej znajdziecie więcej informacji na stronie:
www.hiperbariatlenowa.pl lub bezpośrednio w Centrum Hiperbarii Tlenowej i Leczenia Ran HbOT
mieszczącego się przy al. Jana Pawła II 50 w Gdańsku, na terenie Szpitala św. Wojciecha (na Zaspie).
Bezpośredni kontakt telefoniczny +48 791 770 355 lub 58 768 48 96.

2017-03-17 10:19

Prośba nadesłana z Zarządu Głównego PSD w Warszawie

\"Zgłosiła się do nas studentka dietetyki, która jednocześnie jest mamą córeczki z cukrzycą typu 1. Jest w trakcie pisania pracy badawczej na temat żywienia w cukrzycy typu 2.\"

Wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia poniższej ankiety - link poniżej:

https://www.survio.com/survey/d/O3Q0T5Q0Y1Q9E3P8C

2017-03-17 10:14

Food & Health Conference Trójmiasto


Prosto, zwięźle i na temat - fachowcy, spece i naukowcy o profilaktyce zdrowotnej, zdrowym odżywianiu i stylu życia.

Dostaliśmy kilka bezpłatnych zaproszeń do udziału w Konferencji w dniu 08 kwietnia. Osoby zainteresowane prosimy o podanie swoich danych w godz. urzędowania biura Oddziału Wojewódzkiego PSD lub pocztą elektroniczną: psd.gda@wp.pl

Więcej na http://maszwybor.edu.pl/

2017-02-25 14:10

Przekazujemy informację otrzymaną od Zarządu Głównego PSD w Warszawie

Szanowni Państwo
Rzecznik Praw Pacjenta już w 2016 r. zajął się problemami młodych osób chorych przewlekle, którzy po ukończeniu 18 lat musieli przejść z dotychczasowej opieki pediatrycznej do specjalistycznej opieki dla dorosłych. Młodzi pacjenci z chorobą przewlekłą rozpoznaną w dzieciństwie chorują lub mogą chorować nadal będąc dorosłymi. Ważna jest wówczas płynna kontynuacja leczenia, która może być zakłócona przez różnego rodzaju kłopoty napotkane przez pacjentów. Dlatego chcielibyśmy poznać problemy młodych pacjentów związane z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla dorosłych, poprzez ankietę:

https://goo.gl/forms/n4jqXiXr3VOaxIOY2

Jej wyniki będą źródłem informacji, które wskażą najskuteczniejsze propozycje rozwiązania problemów młodych pacjentów, którzy po osiągnięciu pełnoletniości będą musieli zmienić lekarza i placówkę medyczną, w której dotychczas się leczyli.
Ankieta ma charakter anonimowy.

2017-02-08 22:37

Samorząd miasta Gdańska w roku 2017 będzie udzielać dofinansowań ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych.

Szczegółowych informacji udziela Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Dofinansowania można otrzymać na:
przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze,
sprzęt rehabilitacyjny,
turnusy rehabilitacyjne,
likwidacja barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych,
sport, kultura, rekreacja, turystyka

W Gdańsku w ramach programu „Aktywny Samorząd”, będzie można uzyskać 5 tys. zł dofinansowania na zakup i montaż oprzyrządowania do posiadanego samochodu. Na uzyskanie prawa jazdy będzie można otrzymać 2100 zł dofinansowania.

Więcej na stronie:
http://mopr.gda.pl/wsparcie-dla/osoby-niepelnosprawne/dofinansowanie-ze-srodkow-pfron/

2017-01-27 10:33

http://www.e-pity.pl/epcms/img/u/opp1proc.jpg

To bardzo łatwe - wystarczy kliknąć.
« Poprzednie Następne »